سوپر کود عصاره جلبک دریایی

معرفی و شیوه مصرف سوپرکود تقویتی کلیه گیاهان:

این کود مناسب چه مصارفی است؟

سوپر کود تقویتی کلیه گیاهان فرمول یک مناسب تغذیه عادی گیاهان سبز برگ می باشد. بعنوان یک وعده غذایی که هر دو هفته یکبار باید برای گیاه شما مورد استفاده قرار بگیرد. این سوپرکود با تغذیه متعادل گیاهان، علاوه بر تقویت سبزینگی آنها، به رشد ریشه و همچنین اندامهای هوایی گیاه کمک می کند.

برای چه گیاهانی می توانیم از آن استفاده کنیم؟

سوپرکود تقویتی کلیه گیاهان برای همه گیاهان سبز برگ از جمله: اریکا، آرالیا، بابا آدم، برگ انجیری، برگ عبایی، بنجامین، پاپیتال، پاچیرا، پاندانوس، چمن عروس، دراسنا، سرخس، سیسوس، سیکاس، شامادورا، شفلرا، فیکوس، کاج مطبق، کامپکت، کنتیا، لیندا، ناز، یوکا و … قابل استفاده می‌باشد.

این کود به دلیل داشتن نسبت یکسانی از عناصر اصلی مورد نیاز گیاه و همچنین میزان مناسبی از ریز مغذی‌ها به طور کلی برای تقویت گیاهان توصیه شده و باعث می‌شود گیاه رشد خوبی در ریشه، ساقه و برگ داشته باشد و به سرسبزی، پربرگ شدن و بزرگ شدن اندازه برگ گیاه کمک می‌کند. استفاده از سوپرکود تقویتی کلیه گیاهان فرمول یک، از بروز موارد زیر در گیاهانمان جلوگیری می‌کند:
  1. زرد، پژمرده و خشک شدن برگ‌های قدیمی‌تر گیاه
  2. کوچک ماندن برگ های گیاه
  3. در غلاف ماندن و باز نشدن برگ‌های تازه گیاه
  4. کمرنگ یا مایل به زرد شدن رنگ سبز برگ‌ها
  5. توقف رشد گیاه
  6. نازک شدن ساقه و برگ گیاه
  7. کاهش رشد گیاه و توسعه ریشه، بذر و میوه
  8. ضعیف شدن جوانه‌های انتهایی گیاه


روش مصرف:

هر دو هفته یکبار باید برای تقویت گیاهتان از این کود استفاده نمایید.
3 گرم معادل یک قاشق چایخوری از این سوپرکود را در دو لیتر آب (بهتر است آب جوشیده شده و خنک شده باشد) حل کنید.

از محلول آماده شده برای آبیاری گیاهتان استفاده کنید. باید مراقب باشید گیاهتان گیاهتان در زمان کوددهی، دچار تنش خشکی نباشد، یعنی عطش نداشته باشد.

زمانیکه شک دارید که گیاهتان دچار عطش است یا نه، بهتر است روز قبل از کوددهی، مقدار مختصری آب به گیاهتان بدهید. علاوه بر آن می‌توانید مقداری کود را هم بصورت برگ‌پاشی به ساقه‌ها و برگ‌های گیاه بپاشید. در این صورت می‌توانید مطمئن باشید که همه بخشهای گیاهتان با کود تغذیه شده است.